STŘELA Žebrák

STŘELA Žebrák - O nás

Spolek STŘELA Žebrák, z.s. byl oficiálně zapsán roku 2010, jeho historie však sahá mnohem dále kdy fungoval ještě jako Pionýrská skupina Antonína Pacovského. Středobodem naší činnosti je edukativní a volnočasová práce s dětmi a mládeží, které formou nejrůznějších schůzek a kroužků vedeme k smysluplnému a aktivnímu využití jejich volna. Děti se tak v rámci našich oddílů učí pozitivnímu vztahu k přírodě, zdokonalují své manuální a motorické dovednosti nebo prohlubují logické uvažování, to vše zabalené ve slupce plné humoru a dobré nálady. V neposlední řadě je tu také systematická práce na fyzické zdatnosti v oblasti atletiky. Tyto činnosti zajišťují v současnosti náš atletický oddíl a turistický oddíl Poutníci.

Mimo pravidelná setkání spolek organizuje také několik pravidelných akcí jako je letní tábor, Žebrácký vandr nebo pomáhá spoluorganizovat Žebráckou pětadvacítku a další akce podobného charakteru.

Členský příspěvek pro vstup do spolku je 300 Kč plus specifický příspěvek na činnost daného oddílu, který dítě navštěvuje.