strela.zebrak@seznam.cz Vápenice 56, 26753, Žebrák IČO: 228 47 499 2900096887/2010
Atletický oddíl: Turistický oddíl:

Turistika

Byť se to podle názvu nemusí zdát, turistický oddíl není jen o výletech do přírody, i když i ty tvoří jednu ze složek činnosti. Poutníci jsou především týdenních o schůzkách, zábavě a aktivitě mimo stěny domova.

Více

Aktuality

Minitábor 2020!

Minitábor 2020!

I na příští rok plánujeme pořádat Minitábor - vícedenní výpravu zaměřenou na pobyt v přírodě a tábornické dovednosti!

Termín konání akce byl stanoven na 1.8.- 9.8.

Zájemci se mohou předbězně hlásit na mail turistika.zebrak@seznam.cz.

Bližší informace již brzy...

Martin 05. 11. 2019
Pozvánka na 3. výpravu - hradiště Hradec

Pozvánka na 3. výpravu - hradiště Hradec

V sobotu 2. listopadu se vydáme na další, již třetí, výpravu.
Tentokrát prozkoumáme část Hřebenů v blízkosti Hostomic. Sraz bude tradičně u oddílové klubovny v 9:00 (Vápenice 56, Žebrák). Vzhledem k nutnosti sehnat odvoz prosíme, abyste nám dali vědět, pokud se zúčastníte. Zároveň prosíme některé rodiče, zda by mohli nabídnout odvoz více dětem. Návrat je plánovaný v 15:00 opět k oddílové klubovně.Naplánovaných je přibližně 10 km, tuto trasu zvládne rozhodně každý. Po cestě si uděláme oheň, avšak tentokrát si uvaříme společně v kotlíku polévku. Každý si tedy vezte svou oblíbenou polévku v sáčku, lžíci a půl litru vody!

Co si vzít s sebou? • Pevnou turistickou obuv
• Vhodné oblečení dle počasí (čepice, rukavice,…)
• Pláštěnku!!!
• Polévku v sáčku
• Lžíci a půl litr vody
• Svačina (ovoce, zelenina,…)
• Pití (na celý den!)
• Šátek na hry
• Papír a tužku
• Krapóza

V případě jakýchkoli dotazů pište na mail: bara.elgerova@seznam.cz, nebo pište na číslo 602 300 235.

Z vedoucích se na všechny těší: Bára, David, Zuzka, Fekete a další…

Martin 30. 10. 2019
Pozvánka na výpravu s přespáním - Broumský špacír a návštěva hvězdárny

Pozvánka na výpravu s přespáním - Broumský špacír a návštěva hvězdárny

O víkendu 12. - 13. října nás čeká první letošní dvoudenní výprava. Vydáme se již tradičně na Broumský špacír, tentokrát se ale po skončení nerozejdeme, ale přesuneme se do oddílové klubovny. Večer nás totiž čeká program na hvězdárně v Žebráku. Rádi bychom poté přespali v oddílové klubovně. V neděli dopoledne bychom ještě rádi strávili nějaký čas v oddílové klubovně a okolo poledne se rozešli.
Sraz bude v Žebráku u oddílové klubovny v 8:00 (Vápenice 56, Žebrák). V klubovně si necháme spacáky a karimatky a vydáme se auty směrem do Broum. Návrat, tedy spíše oficiální zakončení, výpravy bude v 11:30 opět u klubovny.
Vzhledem k tomu, že je v neděli hvězdárnou pořádána Drakiáda (oficiální zahájení v 10:00), je po dohodě možné si dítě vyzvednout již dříve ráno.
Na Špacíru si troufneme letos na střední trasu, tedy 15 km, naše zkušenost z posledních let je, že i taková výprava není výrazně náročná a zvládne ji každý. :) Plánujeme také udělat po cestě oheň, proto doporučujeme si přibalit něco na opékání.
Vzhledem k tomu, že plánujeme jet auty, je třeba se na výpravu přihlásit, a to mailem nejpozději do čtvrtka 10. října. Nenahlášeným dětem nebudeme schopni garantovat odvoz, večeři a snídaně následující den! Přihlašovat děti můžete prostřednictvím mailu na turistika.zebrak@seznam.cz, v krajním případě na číslo 606 851 610.
Co si vzít s sebou?
Pevnou turistickou obuv
Vhodné oblečení (dle počasí)
Pláštěnku
Svačinu (svačinu a něco na opečení na oběd, večeře a snídaně další den bude zajištěna)
Pití (dostatečné množství na celý den!)
Šátek na hry
Krapózu
Spací pytel
Karimatka
Věci na spaní
Hygienické potřeby
V případě jakýchkoli dalších dotazů pište na mail turistika.zebrak@seznam.cz, případně můžete volat na mobil 606 851 610.
Z vedoucích se na všechny těší: Plamínek a možná další...

Petr 05. 10. 2019
Zobrazit všechny příspěvky

Turistický oddíl

Byť se to podle názvu nemusí zdát, turistický oddíl není jen o výletech do přírody, i když i ty tvoří jednu ze složek činnosti. Poutníci jsou především týdenních o schůzkách, zábavě a aktivitě mimo stěny domova. Oddíl se pravidelně schází v pátečním odpoledni v klubovně spolku, kde děti zábavnou formou přebírají tzv. táborové hodnoty a dovednosti. Na schůzkách se tak postupně naučí rozdělávat oheň, vázat uzly, orientovat se v mapě i v terénu nebo jak se v takové přírodě chovat. Mimo schůzek se každý měsíc pořádají tématické výpravy a na léto se stal tradicí Minitábor.

0_vedouci

Fekete